Lapas

pirmdiena, 2019. gada 9. decembris

Piemānītā "tanta"


Visur to tik vien redz un dzird: "Tanta domā tā..." ; "Tauta grib šito..." un "Tauta sagaida ka..." Un tas nav viens šīs Tautas kundzes presessekretārs - tie ir dažādi cilvēki, kuri mums pastāsta Tautas kundzes domas. Jāatzīst gan, ka varbūt labāk to Tautas kundzi nemaz nesatikt, jo parasti viņa, vismaz atreferējumā, izklausās tāda nīgra un, teiksim, paglupa.
Kā mani skumdina šādi, nu kaut kādi tādi bezsatura apgalvojumi vai takā atvērti jautājumi, vai nezin' nemaz kas tas tāds ir. Vienīgais, ko var saprast ir - Kaut kas ir slikti un kaut kas pie tā vainīgs (nu cits kāds, protams). 
Nu kāda "tauta"?; Kas tā "tauta" vispār ir?;  Kurš zina ko tā "tauta" domāja vai gaidīja ārpus tā, ko uzrāda vēlēšanu rezultāti?
 "Tauta" neko ne gaida, ne domā - tie ir cilvēki, no kuriem (VISIEM) tā tauta sastāv, kas kaut ko gaida un domā. Un nevar vienu domu pārstāvoša cilvēku grupa pasludināt sevi un tikai sevi par "tautu". Pie kam tā grupa "tauta" bieži nepārsniedz vienā FB vai tvitera burbulī reģistrēto cilvēku skaitu. Tauta vēlēšanu brīdī domāja tieši tā, kā nobalsoja. Un ja kāds konkrēts vēlētājs, vai vēlētāju grupa uzskata, ka tā partija, par kuru viņi balsoja, viņus piemānījusi, tad no tās partijas, par kuru tas vēlētājs balsoja, viņš arī var kaut ko prasīt un par to arī sūdzēties. Es nevaru neko prasīt no Saskaņas vai ZZS, jo es par viņierm nebaslsoju. Man, protams, nepatīk, ka par viņiem nobalsojuši tik daqudzi citi, bet tur es neko nevaru darīt. Bet es nevaru sūdzēties un sašuts par to, ka Saskaņa vai ZZS nedara tā, kā es gribu. Jo tieši tāpēc jau arī par viņiem nebalsoju, ka zināju - viņi tā nedafrīs. 
Vienkārši taču jāsaprot, ka tā, kā tu domā, nekāda "tauta" kopumā nedomā - tā domā procentuāli tieši tik liela tautas daļa, cik procentuāli liuelu vietu Saeimā ieņem tā partija, par kuru tu balsoji. Bet nē - "Visa tauta gribēja, visa tauta gaidīja un tad nez' no kurienes atnāca deputāti un visu tautu piemānīja..." ĀrprāCC.

Nav komentāru:

© 2008 - 2024 Raimonds Seņko