Lapas

ceturtdiena, 2009. gada 4. jūnijs

Imperita pro culpa habetur


Nu mīļais lasītāj - "Aj! Visi viņi tur vienādi, nezinu par ko balsot un i nemaz negribu zināt - laikam balsošu par Šleseru, viņš vismaz dalās ar nozagto - vai arī par spīti šitiem visiem mūdžiem (lasīt sava slinkuma dēļ) par Saskaņas centru." Kas tie par slima suņa murgiem! Nu ja nezini un negribi zināt, tad sēdi pie ratiem un negaudo! Jau senās Romas laikos cilvēki ir teikuši to, kas likts šeit virsrakstā - NEZINĀŠANA IR VAINA. Jābeidz tā okupācijas gados izveidojusies loģika - guļošo nesit - sit, un kā vēl sit. Nu nestrādā ideoloģija - es nekā nezinu, no manis nekā nevar prasīt un es ne par ko neatbildu. Jo tu mazāk zini, jo vairāk tev uzveļ atbildību par to, ko neesi darījis.

Piedod, godātais lasītāj, par šo "uzbraucienu" jo ceru, ka nepiederi pie tiem, par kuriem te rakstu. Ceru, ka tu esi ielūkojies partiju īsajās programmās un šo to uzzinājis par sarakstos iekļautajiem kandidātiem. Cerams, ka tu esi atradis pāris minūtes tam, lai padomātu par to ko kurš sola un ko šie solījumi var nodarīt, ja piepildās.

Ņemšu par piemēru atkal Šleseru, jo citi nebūs tik acīm redzami un viegli saprotami: Šlesers sola radīt tūkstošiem darbavietu, pārbūvēt dzelzceļa uzbērumu, attīstīt ostu, atbalstīt ģimenes mājokļu iegādē. Ko tas nozīmē?

Viņš pats atzina, ka darbavietu radīšana būs lielo uzņēmēju projektu atbalstīšana, esot ticies ar 20 lielāko uzņēmumu vadītājiem ar miljardu apgrozījumu (Latvijā ir gan tikai 3 uzņēmumi, kuri ar piepūli pretendē uz šādu apgrozījumu) - tātad būvēsim vēl jaunus un lielākus tirdzniecības centrus (to jau tagad šeit ir 3 reizes vairāk, kā lielajā Zviedrijā) kas, savukārt nozīmē, ka mazie veikaliņi izzudīs vispār kā suga un mēs visi strādāsim lielveikalā, tirgosim poļu preces un pārkrausim kastes. Šie tirdzniecības centri ir milzu putekļusūcēji, kas no Latvijas izsūc visu, visu naudu. Nauda par precēm aiziet uz ārzemēm un peļņa arī aiziet uz ārzemēm jo to īpašnieki arī dzīvo ārzemēs. Un tā, kā tās ar Šlesera gādību ir nu jau gandrīz mūsu vienīgās darbavietas un ārzemnieki šajos centros neiepērkas, no ārzemēm neviens mums ne par ko nemaksā. Kur mēs ņemam naudu lai iepirktos? Mēs ņemam ārzemēs kredītu. Un krīze klāt - paldies Šleseram par to un par to, ka viņš grasās turpmāk darīt tieši to pašu.

Laikam viņam ir pamats ticēt, ka neviens nav pamanījis jau sen apstiprinātos dzelzceļa uzbēruma pārbūves plānus ar kuriem Šleseram nav nekāda sakara.

Spriežot pēc Šlesera iepriekšējās rīcības un izteikumiem, ostas attīstīšana viņa izpratnē ir arvien lielākas teritorijas iežogošana tā, ka mēs drīz vispār pie Daugavas netiksim klāt pat pilsētas centrā, Kundziņsalā cilvēki vairs nedzīvos jo ostai esot vajadzīga zeme - izskatās, ka visa zeme, arī Sahāras tuksnesis derēs ostas vajadzībām - nezin kāpēc tad jau esošajā zemē pašā ūdens malā ir vieni vienīgi neapsaimniekoti grausti.

Atbalstīsim ģimenes mājokļu iegādē. Nu, protams - Šlesera draugiem būvniekiem un nekustamo īpašumu attīstītājiem grūti laiki, jāpalīdz. Jāpiedabū tie stulbie rīdzinieki atkal ņemt kredītus un izpirkt iestāvējušos preci, lai pēc tam paši tiek galā kā grib.

Un ne miņa no tā, par ko runā, piemēram, tā partija, kurā esmu es (Libertas.lv). Es gribu lai Rīga izskatās nevis pēc Arzamasas, kur nekā cita izņemot grabošus sliežu ceļus, fabriku putekļainos korpusus, dūmojošus skursteņus un guļamkastītes nav, bet gan pēc Eiropas pilsētas, kur visa mērs ir CILVĒKS. Lai CILVĒKAM šeit būtu ērti, viegli un patīkami dzīvot, lai CILVĒKS varētu iznākt no mājas, tuvējā kafejnīciņā palasīt avīzi un parunāt ar kaimiņiem, tantes zaļajos pagalmiņos tērzētu pieskatīdamas bērnus un suņus kamēr ģimenes pelnītāji ērti un ātri no tuvumā esošas pieturas aizbraukusi uz darbu lai kur tas arī neatrastos.

Es ceru, ka domē kādreiz iekļūs tie, kuri pārkārtos Rīgas pārvaldi atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām un lai to izdarītu sāks ar pārvaldes funkciju auditu.

Nu labi - lasiet partiju programmas un mazāk paļaujieties uz šķietami pārliecinošiem saukļiem. Jo, lai arī programmas partijas raksta smukas, tomēr pēc tām ir iespējams saprast kas kuram aiz ādas.
© 2008 - 2024 Raimonds Seņko